رسانه پویاخبر

 

مهمترین عناوین روز

جستجو در سایت


 

 

 

تهران- معاون قضایی قوه قضاییه ضمن تشریح جزئیات عفو رهبر معظم انقلاب به مناسبت عید سعید فطر اعلام کرد: ۱۲۰ نفر از افرادی که در این دوره مشمول عفو شده اند، مجازات قطعی آنها اعدام بود که با تخفیف و تبدیل مجازات آنان به حبس تغییر کرده است.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین صادق رحیمی درباره جزئیات عفو و تخفیف مجازات محکومان دادگاه های عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی از سوی مقام معظم رهبری به مناسبت عید سعید فطر بیان کرد: در این مرحله یک هزارو ۷۶۰ نفر که پرونده آنان در کمیسیون عفو و بخشودگی بررسی شده بود شرایط استحقاق عفو را داشتند اسامی آنان پس از تایید و ارسال ریاست قوه قضاییه به محضر مقام معظم رهبری ، مورد موافقت ایشان قرار گرفت.

وی افزود: از مجموع یک هزارو ۷۶۰ نفر مشمول عفو و تخفیف مجازات در این مرحله ۴۰۴ نفر منتهی به آزادی و مختومه شدن پرونده آنان و یک هزارو ۳۵۶ نفر باقیمانده مشمول تخفیف و تبدیل مجازات شدند.

معاون قضایی قوه قضاییه ادامه داد: از مجموع یک هزار و ۷۰۶ نفر مشمول اصل یک هزار و ۳۳۲ نفر پرونده آنان مربوط به دادگستری ها و محاکم عمومی و انقلاب، ۳۵۵ نفر مربوط به سازمان تعزیرات حکومتی و ۷۳ پرونده دیگر مربوط به سازمان قضایی نیروهای مسلح بود.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمی گفت: ۱۲۰ نفر از افرادی که در این دوره مشمول عفو شده اند مجازات قطعی آن اعدام بود که با تخفیف و تبدیل مجازات آنان به حبس تغییر کرده است و ۲۰ نفر از محکومان اتباع بیگانه از کشورهای مختلف بوده اند./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group