مهمترین عناوین روز

 

 

 

 


پویاخبر - اسلام انصاری‌فر/پسربچه ی جستجوگر عصر اینترنت و دنیای دانستنی ها، هنگامی که پرسشگرانه با کتاب و روزنامه ای در دست، دست در دست پدر، به دنبال جواب ابهامات کودکانه اش می گردد و چند سال بعدش نویسندگی را آغاز می کند و دست به گردآوری اطلاعات جغرافیایی کشورهای جهان‌ می زند؛ یک " امیررضا بهرامی " می شود که اکنون در ۱۱سالگی اش، دست به قلم، دوست دارد از همه چیز و همه جا به خصوص در زمینه حیوانات و گیاهان سر در بیاورد و اطلاعاتش را بر سپیدی کاغذ بنویسد تا هم سن و سال هایش هم بخوانند و میزان اطلاعاتشان بالا برود.

 

 

 پویاخبر - در دنیای پیچیده امروز و در میان تمام اعصار مهم‌ترین رکن هر جامعه تعلیم و تربیت و انسان سازی است و کسانی که این رسالت را به دوش مى‌کشند معلمان عزیز هستند، بر همین اساس است که پیامبران الهی را معلمان بشر خوانده‌اند.

 

 

 

 


پویاخبر – فرشته قاسمیان - زندگی در گذر است و ما هر روز بیشتر به این نتیجه می رسیم که چند صباحی بیشتر در این دنیای فانی مهمان نیستیم، اما هر روز روزمرگی‌هایمان به ما فرصت اندیشیدن به این امر حتمی را نمی‌دهد به قول معروف تا بوده همین بوده، غفلت و فراموشی.

 

 

 


*دکتر مهدی فتاحی - پویاخبر 

 

 

 


پویاخبر - * اسلام‌انصاری فر/زندگی ادامه داشت، ولی تو این اواخر خیلی توی حس " اواخر " رفته بودی؛ با ما بودی و بی ما و دنیا را از دریچه ی " نسل آخر" و " تیتر آخر" می‌نگریستی.

 

 

 

پویاخبر - ✍رضا دهبالایی؛ روزنامه‌نگار و پژوهشگر/سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از بهترین تربیت‌شدگان مکتب امام خمینی(ره) است و همین امر موجب شد وی در طول دوران خدمت به مردم میهن اسلامی و ملت‌های مظلوم، پرچم ایران را برافراشته نگه دارد. ترور شهیدان سلیمانی و ابومهندس، جنایت بزرگ و بی‌شرمیِ دشمنان ملت ایران و عراق بود که نشان دهنده‌ی ناتوانی و شکست دشمن است.

 

 

 

 

 

پویاخبر – فرشته قاسمیان - در این دنیای پیچیده و در این کره خاکی انسانهای زیادی را می شناسم که به گذشته و آبا و اجداد خود افتخار می‌کنند، خصوصا اگر شخصیت ممتازی در میان آنها باشد، به عنوان یک ایرانی خیلی از اوقات به کسانی فکر می‌کنم که جانشان را در راه هدفشان و وطنشان فدا کردند، همیشه افکارم رو به سمت گذشته‌های خیلی دور می‌گذارند، با خود فکر می‌کنم آریو برزن سردار نامدار ایرانی وقتی یکه و تنها در مقابل هجوم وایرانگر اسکندر ایستاد به چه چیزی می‌اندیشید، چقدر خشمناک بود، چگونه سوار بر اسبش به سوی کوهها رفت تا بر دشمن بی‌شمار بتازد، آریو برزن غیور می دانست دشمن تا چه حد قدرتمند است، اما باز تسلیم نشد، می‌دانست کشته خواهد شد، باز رفت با خواهرش یوتاب، دختر غیرت ایل، دختری که باید شیر می‌دوشید و از پشم گوسفندان نخ می‌تابید و از کودکان مراقبت می‌کرد، پس چگونه شد همراه برادر به جنگی نا برابر رفت.

 

 

 

 

 

پویاخبر- پیمان کمالوندی: ایامی است که پس از شنیدن خبر شهادتت؛ در خلوتم برایت می‌گریم و با چشمانی به رنگ خون، هنوز هم آرام نمی‌شوم چونکه غم فراقت بر دل سنگینی می‌کند و کاری از دست اشک برنیاید. تصمیم گرفته‌ام چند سطری از روی دلتنگی برایت بنگارم بلکه اندکی خودم را تسلی بخشم.

 

 

 

پویاخبر - در هنر هفتم"سینما"اصطلاح کلوزآپ زمانی بوسیله یک کارگردان شهیر و برجسته مثل عباس کیارستمی کارگردان شهیر فقید ایرانی که فیلمی با همین نام در سال۶۸ساخته است در یک پلان یا سکانسی از فیلم به کار می رود و به نزدیکترین نما به شیء یا شخصی که دوربین آن را در برمی گیرد گفته می شود.

Back to Top

Template Design:Dima Group