تهران- معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان ضرورت گرامیداشت ایام الله دهه فجر گفت: حرکت پُر شتاب دولت مردمی توقف‌ناپذیر است و اغتشاشات نتوانست مسیر خدمت‌گذاری دولت به مردم را تحت‌الشعاع قرار دهد.

سید محمد حسینی در مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و میلاد امیرالمومنین علی (ع) در شرکت رفاه‌گستر تأمین اجتماعی، گرامیداشت روزهای تاریخی در سرنوشت یک ملت را به‌ عنوان توصیه قرآنی مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: روزهای ۱۲ و ۲۲ بهمن از ایام الله هستند؛ چرا که در این روزها تحولی بنیادین و فصلی جدید در تاریخ ملت گشوده شد و امام راحل با بینش سیاسی بالا، درایت و شجاعت به دنبال ایجاد تحول ریشه‌ای بود و با ایمان و توکل توانست مردم را بسیج کرده و انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند.

معاون امور مجلس رئیس جمهور، تبیین و روشنگری در خصوص وضعیتی که در دوران رژیم ستمشاهی بر کشور حاکم بود را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: در آن دوران چنان خفقان و استبدادی بر جامعه حاکم بود که حتی اگر کسی رساله حضرت امام را که در آن احکام شرعی بیان شده همراه داشت، دستگیر و محکوم می‌شد و امام راحل نیز در آبان ۴۳ صرفاً به‌خاطر انتقاد به لایحه کاپیتولاسیون (مصونیت مستشاران آمریکایی) که در مجلس تصویب شده بود به ترکیه و سپس نجف تبعید شد.

حسینی تاکید کرد: نسل انقلاب آنطور که باید و شاید نتوانست وضعیت اسفناک دوران قبل از انقلاب و جانفشانی‌هایی که برای پیروزی انقلاب اسلامی صورت گرفت، به نسل جوان و نوجوان منتقل کند؛ لذا بعضاً تحت‌تاثیر تبلیغات و اخبار دروغین دشمنان و بدخواهان قرار می‌گیرند که نمونه‌های بارز آن در اغتشاشات اخیر نمایان شد.

معاون رئیس‌جمهور متذکر شد: با جهاد تبیین باید مانع شد از اینکه ذهن جوانان و نوجوان کشور مملو از ابهامات و سوالاتی باشد که معاندان از طریق فضای مجازی القا می‌کنند و می‌کوشند با تحریف تاریخ جای خادم و خائن را عوض کنند.

حسینی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به‌رغم همه دشمنی‌ها با قوت مسیر خود را ادامه می‌دهد، افزود: بر خلاف انقلاب اسلامی، غالب انقلاب‌ها و جنبش‌ها در کشورهای مختلف پس از مدتی دستخوش ارتجاع و بازگشت به قبل شده‌اند؛ لذا رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم که سندی برای تداوم انقلاب است، بر مقایسه انقلاب اسلامی با انقلاب‌های مشهور جهان مثل فرانسه، روسیه و هند تأکید دارند تا عظمت انقلاب اسلامی آشکار شود.

وی خاطرنشان کرد: از فردای ۲۲ بهمن ۵۷ توطئه‌ها و غائله‌های قومیتی و مذهبی توسط دشمنان برای شکست انقلاب شروع شد اما با ایثار، فداکاری و مقاومت ملت ایران و نصرت الهی تمام فتنه ‌ها با شکست مواجه شد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: از جمله دلایل عصبانیت دشمنان از ملت ایران آن است که در دوران پهلوی هر آنچه اراده می‌کردند در اختیارشان بود و بدون اجازه آنان تغییری در کشور ایجاد نمی. شد و محمدرضا حتی جرأت و قدرت نداشت که مانع تبعید و دربدری، فلاکت و ذلت‌پدرش رضاخان قلدر شود.

حسینی با بیان اینکه امروز پیشرفت و توسعه چشمگیر و غیرقابل‌ مقایسه با گذشته‌ در همه عرصه‌ها ایجاد شده، اظهار داشت: امروز جایگاه و رتبه کشورمان در حوزه‌های گوناگون علوم و فنون از جمله هسته‌ای، نانو، تسلیحات نظامی مثل موشک و پهپاد، هوافضا و پزشکی جزو برترین رتبه‌های جهانی است و این به‌خاطر اعتماد به نفس و روحیه خودباوری است که به واسطه انقلاب اسلامی در میان مردم و جوانان ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه حرکت پُر شتاب دولت مردمی توقف‌ناپذیر است و اغتشاشات اخیر هم نتوانست خدمت‌گذاری دولت به مردم را تحت‌الشعاع قرار دهد، اظهار داشت: در دوران اغتشاشات، طرح‌ها و دستاوردهای بزرگی توسط دولت به بهره‌برداری رسید که از جمله آن‌ها می‌توان به دستیابی دانشمندان کشورمان به ژن درمانی برای درمان سرطان خون، پرتاب موشک ماهواره‌بَر قائم ۱۰۰، افتتاح راه‌آهن زاهدان به خاش و طرح‌های بزرگ آب‌رسانی و راه‌اندازی اولین پالایشگاه فراسرزمینی در ونزوئلا اشاره کرد.

معاون رئیس‌جمهور گفت: امروز عزم و اراده جدی در بین مدیران و دولتمردان به وجود آمده است و بی‌تردید می‌توان ضمن غلبه بر مشکلات و کاستی‌های گذشته، پیشرفت‌های چشمگیری را در عرصه‌های مختلف رقم زد.

حسینی با اشاره به وجود مشکلات مردم در حوزه معیشتی و اقتصادی افزود: در یک دهه گذشته، رشد اقتصادی چندانی نداشتیم و تورم نزدیک به ۶۰ درصد شد؛ لذا به‌رغم همه تلاش‌هایی که برای بهبود شرایط و کاهش تورم انجام می‌شود، هنوز آثار و تبعات مشکلات اقتصادی و تورم، مردم را در تنگنا قرار می‌دهد اما به‌هرحال دولت مصمم است و همه توان و تلاش خود را به کار گرفته تا شرایط را به نفع مردم بهبود بخشد.

وی تاکید کرد: بدون تردید اگر توصیه‌ها و الزامات رشد اقتصادی را که رهبر فرزانه انقلاب در دیدار کارآفرینان بر آن تأکید کردند مورد توجه جدی باشد، حتماً شاهد شرایط بهتری خواهیم بود.

معاون رئیس‌جمهور تأکید کرد: اگر همه احساس مسئولیت کرده و با جدیت پای کار باشند، کارهای بزرگ و حتی به ظاهر نشدنی امکان‌پذیر خواهد بود.

حسینی گفت: امروز همگرایی و اراده جدی در سه قوه وجود دارد و آیت‌الله رئیسی با جدیت و روحیه خستگی‌ناپذیر وارد میدان شده و مسائل و مشکلات مردم و کشور را با دقت پیگیری می‌کند و دولت با تدوین سند تحول و برنامه هفتم توسعه به دنبال آنست که اقدامات بزرگی در کشور انجام داده و سرمایه اجتماعی نظام را تقویت کند.

وی تصریح کرد: امروز چشم امید بسیاری از مسلمانان و آزادیخواهان جهان به ایران اسلامی است؛ لذا رسالت سنگینی بر عهده داریم تا به یک نظام الگو و الهام بخش در عرصه جهانی تبدیل شویم.

معاون رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تجلیل از شخصیت برجسته مولی الموحدین حضرت علی (ع) گفت: برای آشنایی و شناخت عمیق از شخصیت و ویژگی‌های برجسته امام علی (ع) باید در آیات قرآن کریم و خطبه‌های نهج‌البلاغه تدبر و تأمل کنیم.

حسینی خاطرنشان کرد: امام علی (ع) الگوی حکمرانی را ارائه دادند که باید به‌خوبی آنها را استخراج و در عمل اجرایی کنیم.
معاون رئیس‌جمهور در این مراسم از پدر شهید "مهدی بهشتی شیرازی" از شهدای سازمان تأمین اجتماعی و همچنین از مدیران و کارکنان منتخب سازمان تجلیل کرد./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group