رسانه پویاخبر

 

مهمترین عناوین روز

جستجو در سایت


 
ایلام - نماینده ایلام ، مهران ، ایوان ، چرداول ، سیروان ، هلیلان ، ملکشاهی و چوار در مجلس شورای اسلامی خواستار تصویب ۱۵ رشته کارشناسی ارشد و ۱۰ رشته مقطع دکتری دانشگاه آزاد ایلام از وزیر علوم شد.سارا فلاحی روز دوشنبه در دیدار با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: فرآیند جذب اعضای هیات علمی دانشگاه ایلام باید در دستور کار وزارت علوم قرار گیرد.

وی افزود: اگر دانشگاه‌های دولتی قسمتی از نیاز خود را در بخش جذب هیات علمی از طریق انتقال اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد با حفظ سنوات و درجات علمی آنها تامین کنند، بسیاری از مشکلات هر ۲ دانشگاه حل خواهد شد.

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد با توجه به ادغام واحدهای این دانشگاه‌، به دلیل کمبود رشته و دانشجو با کاهش واحدهای درسی برای تدریس مواجه شده اند، باید فعال شده و دانشگاه دولتی نیز با بار مالی کمتری اعضای هیأت علمی مجرب و با دانش را جذب کند.

فلاحی یکی از عوامل عقب‌افتادگی دانشگاه‌ها را وجود فساد در فرآیند جذب هیات علمی عنوان کرد و ادامه داد: وقتی افراد توانا و شایسته در مصاحبه‌های هیات علمی جذب نمی‌شوند و دانشگاه‌ها افراد خاص و مدنظر خود را بدون داشتن قابلیت جذب می‌کنند، دانشگاه دیگر پیشران توسعه نخواهد بود.

وی در خصوص اختصاص سهمیه ایثارگری به مدافعان حرم برای قبولی در دانشگاه ها نیز افزود: بدلیل تفاسیر اشتباه از قانون، مدافعان حرم از این سهمیه ایثارگری محروم هستند و انتظار می‌رود که دولت انقلابی در رفع این مشکل اقدام کند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این دیدار با استقبال از این پیشنهاد های نماینده ایلام در مجلس گفت: همه تلاش خود را برای جرایی شدن این پیشنهادات ارائه شده بکار خواهم گرفت.

محمدعلی زلفی گل از تشکیل یک تیم بازرسی برای بررسی فرآیندهای جذب اعضای علمی در دانشگاه های مختلف کشور خبر داد و افزود: اراده وزارت علوم مقابله با چنین فسادهایی است./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group