رسانه پویاخبر

 

مهمترین عناوین روز

جستجو در سایت


 

 

 پایگاه خبری تحلیلی پویاخبر (www.pooyakhabar.ir)

ایلام - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: میزان تولید الکل در این استان از شش هزار لیتر در روز به ۱۰ هزار لیتر افزایش می یابد.

حیدر نعمتی در بازدید از کارخانه الکل کیمیاگران بدره به همراه جمعی از مسوولان محلی اظهار داشت: با تعمیر و افزایش یک دیگ بخار دیگر تا روز سه شنبه آینده، میزان تولید الکل در این کارخانه افزایش می یابد.

وی تاکید کرد: در این شرایط، راه اندازی و افزایش تولید این کارخانه به ضدعفونی و گندزدایی مناطق مختلف به ویژه بیمارستانهای محل پذیرش بیماران کرونایی در استان کمک کرد.

نعمتی گفت: اکنون الکل بر پایه ۷۰ درصد به همراه سایر مواد بهداشتی نظیر ماسک و دستکش در قالب پک بهداشتی از طریق سامانه الکترونیکی به صورت تحویل در منزل در اختیار شهروندان ایلامی برای ضدعفونی و مبارزه با ویروس کرونا قرار می گیرد.

ممانعت از ورود ۱۰۰ خودرو غیر بومی در مسیر پل گاومیشان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در بازدید از مبادی وردی استان ایلام در شهرستان دره شهر و پل گاومیشان نیز اظهار داشت: بر اساس بازدید بعمل آمده از ایستگاه پل گاومیشان در آغازین ساعت های اجرای طرح از ورود بیش از ۱۰۰ خودروی غیربومی به شهرستان دره شهر ممانعت بعمل آمده و این روند با شدت هرچه تمام تر تا پایان اجرای طرح ادامه خواهد یافت.

نعمتی افزود: پس از ابلاغ دستورالعمل مهم قطع زنجیره انتقال و منع عبور و مرور افراد غیرساکن در استان و با دستور استاندار ایلام مبادی وردی استان از ساعت صفر جمعه شب به شدت کنترل می شود و نظارت بر این ترددها همچنان ادامه دارد.

وی یادآور شد: در همین راستا در آغازین ساعت اجرای طرح رعایت فاصله اجتماعی و ممانعت از ورود خودروهای غیر بومی، همه معاونان استاندار مامور به بازدید و نظارت بر اجرای این دستورالعمل شدند.

وی افزود: در این شرایط سخت همه باید به هم کمک کنیم و در این راستا همکاری مردم برای در خانه ماندن و قطع زنجیره انتقال بیماری بسیار مهم و تعیین کننده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام از اجرای تمهیدات لازم درراستای رفع مایحتاج مردم استان در شرایط کنونی خبر داد و اظهار داشت: خوشبختانه کالاها و اقلام اساسی و ضروری به اندازه کافی در استان موجود است و هیچگونه دغدغه ای در این خصوص وجود ندارد.

وی همچنین در ارتباط با نظارت بر بازار گفت: با ساز و کارهای اندیشیده شده بر قیمت و عرضه کالاها نظارت جدی وجود دارد و مردم از این حیث نیز اطمینان خاطر داشته باشند.

معاون امور اقتصادی استاندار ایلام همچنین از پل تلخاب شهرستان بدره به سمت لرستان نیز بازدید کرد و در جریان روند طرح ممنوعیت تردد افراد غیر ساکن در استان قرار گرفت.

کارخانه کیمیاگران الکل بدره سال ۸۹ فعالیت خود را آغاز کرد اما چند سال بعد به دلیل تحریم، کاهش سفارش از سوی شرکت های داروسازی به خاطر شرایط کشور و ورشکستگی برخی از این شرکت ها و عدم توان تولید دارو، نبود نقدینگی و سرمایه در گردش تعطیل شد تا اینکه اردیبهشت ماه امسال بعد از وقفه ای پنج ساله دوباره به چرخه تولید الکل و مواد ضدعفونی کننده بازگشت.

این کارخانه با اشتغال زایی مستقیم ۳۵ نفر تنها کارخانه تولیدی غرب کشور نیز به شمار می رود.

بر اساس اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، شمار افرادی که در این استان بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند با احتساب ۲ مورد جدید از ۱۹ نفر به ۲۱ مورد رسید.

به گفته دکتر محمد کریمیان، شمار مبتلایان به کرونا نیز طی این مدت با احتساب ۹ مورد جدید از ۲۳۷ نفر به ۲۴۶ نفر افزایش یافت.

وی با بیان اینکه تعداد پزشکان و کادر درمانی مبتلا به کرونا نیز افزایش یافته است، افزود: ۶ پزشک و ۹ نفر از کادر درمانی استان به کرونا مبتلا شده اند.

دکتر کریمیان یادآور شد: ۱۵۰ نفر از افراد مبتلا به کرونا پس از طی دوره درمان از بیمارستان مرخص و دوران نقاهت خود را می گذرانند./ایرنا

 .

 .

 .

 

 

×××

    (گروه رسانه ای ندای زاگرس (ندای زاگرس – سپهرروز – پویاخبر – ماناسپهر - نگاه اقتصاد

 

http://www.nedayezagros.ir  -  http://www.manasepehr.ir  - http://pooyakhabar.ir  - http://negaheghtesad.ir 

 

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید :ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، سوژه و درج تبلیغات

 

      ۰۹۱۸۵۱۳۸۸۵۴  - ارسال اخبار از طریق تلگرام: ۰۹۱۲۰۷۲۰۷۶۱

 

 09185138854 - واتساپ: 09398433916

*** 

 

 

عضویت در تلگرام

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group