مهمترین عناوین روز

 

 

 


پویاخبر - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: تلاش برای رفع مشکل دیگران خصوصاً اقشار ضعیف و نیازمند، انسانها را به تعالی می رساند.


حجت الاسلام کریمی تبار در دیدار با تعدادی از مدیران و کارکنان کمیته امداد استان ایلام که در آستانه هفته احسان و نیکوکاری و سالروز تأسیس کمیته امداد صورت گرفت بیان کرد: یکی از مشکلات دنیای سرمایه داری در جهان امروز این است که افراد اغلب برای رفع مشکلات خود و انباشتن به دارایی های خود تلاش می کنند و چندان به فکر دیگران نیستند.


وی افزود: خوشبختانه در کشور ما حس نوعدوستی و کمک به دیگران از دیرباز وجود داشته و تعیین مناسبتهایی همچون هفته احسان و نیکوکاری در ترویج چنین سنتهای حسنه ای بسیار تدثیرگذار بوده است.


امام جمعه ایلام در ادامه با عنوان اینکه استان ایلام در ابعاد مختلفی ظرفیتهای کم نظیری برای توسعه دارد گفت: اگر از همه این ظرفیتها استفاده شود با توسعه اشتغال زایی محرومیت ها به حداقل می رسد.


کریمی تبار در ادامه به برخی فعالیتهای کمیته امداد اشاره کرد و گفت: سیاست توانمند سازی و ایجاد شغل برای مددجویان و ایجاد درآمد پایدار برای آنان از بهترین رویکردهای کمیته امداد بوده که در نتیجه چنین سیاستی خانواده های بسیاری در سالهای اخیر از افرادی مستمری بگیر و نیازمند به افرادی توانمند و تولید کننده تبدیل شده اند.


وی تصریح کرد: در زمینه ساخت و تهیه مسکن برای نیازمندانئهم شاهد تلاش های کم نظیر کمیته امداد بوده ایم و اینکه هم اکنون در برخی شهرستانها و مناطق این استان نیاز مسکن قشر مددجو با تلاش کمیته امداد به صفر رسیده است قابل ستایش است.


امام جمعه ایلام فعالیت امدادگری را از مشاغل بسیار ارزشمند جامعه برشمرد و گفت: در این فرایند ارتباز کارکنان کمیته امداد با قشر مددجو ارتباطی از نوع اداری نیست بلکه یک ارتباط صمیمانه، عاطفی و محبت آمیز است که باعث آرامش بخشیدن به خانواده های مددجو می شود.


توانمند سازی و ایجاد درآمد با ثبات برای خانواده ها گفتمان اصلی کمیته امداد است

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی«ره» استان ایلام نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از فعالیتهای کمیته امداد استان گفت: بر اساس تأکیدات مقام معظم رهبری توانمندسازی قشر مددجو و ایجاد درآمد پایدار برای آنان در کنار توجه به کرامت و عزت نفس خانواده ها دو راهبرد مهم بوده که به این نهاد تکلیف شده است.


قنبر موسی نژاد افزود: توانمند سازی و ایجاد درآمد با ثبات برای خانواده ها همچنان گفتمان اصلی کمیته امداد بوده و اعتقاد داریم هر کسی از جامعه مددجویی که توانایی کار و فعالیت داشته باشد باید وارد عرصه شود و کمیته امداد زمینه این مهم را فراهم خواهد کرد.


وی با اشاره به فعالیتهای اشتغال زایی کمیته امداد گفت: در حالی که سال گذشته میزان تسهیلات پرداختی به مددجویان از محل تبصره 16 بانکها 80 میلیارد تومان بوده است این رقم امسال تاکنون به 120 میلیارد تومان رسیده است و تاکنون 100 درصد این تسهیلات جذب شده است.


موسی نژاد تصریح کرد: بر این اساس امسال تاکنون برای بیش از هشت هزار نفر نیازمند در این استان شغل ایجاد شده است و از طریق راهبران شغلی نیز 2 هزار و 400 نفر و از طریق کاریابی نیز 380 نفر بکارگیری شده اند.


وی به مشارکت خوب مردم استان ایلام در دستگیری از نیازمندان اشاره کرد و گفت: امسال علی رغم مشکلات اقتصادی زیاد و بیماری کرونا، خوشبختانه میزان مشارکت مردم استان در کمک به نیازمندان نسبت به سال گذشته 60 درصد افزایش داشته است.


مدیرکل کمیته امداد استان ایلام تأمین مسکن نیازمندان را یکی دیگر از خدمات شاخص کمیته امداد عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با تلاشهایی که صورت گرفته هم اکنون نیاز مسکن مددجویان واجد شرایط در برخی شهرستانهای استان از جمله دهلران، بدره و سیروان به صفر رسیده است و در زمینه مسکن خانواده های ایتام فاقد مسکن نیز همه این خانواده ها تا نیمه سال آینده صاحب مسکن می شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group